Virtuální prohlídky.eu

Virtuální prohlídky

Co je to virtuální prohlídka?

Virtuální prohlídka představuje vysoce moderní interaktivní a přitom datově nenáročnou formu prezentace. Narozdíl od videozáznamu nejste odkázáni na oko a vůli kameramana, celou prohlídku máte čistě ve své režii. Jedná se o vyobrazení speciální sférické fotografie, která obsáhne celý prostor tak, jak by jej dokázalo zachytit lidské oko, kdyby se nacházelo v bodě uprostřed. Zabere prostor v maximálním zorném úhlu 360° horizontálně a 180° vertikálně a umožní Vám tak vidět všechno kolem Vás, nad i pod Vámi.

Webový prohlížeč Vám umožní rozhlídnout se kolem sebe, prohlížet si detaily ze všech stran, rotovat, oddalovat či přibližovat se právě tak, jako byste v daném prostoru reálně byli. Zobrazení jedné sférické fotografie se nazývá virtuální scéna. Propojením více než dvou virtuálních scén pak vzniká virtuální prohlídka. Spojením více virtuálních prohlídek do série scén, mezi nimiž lze volně procházet, pak vzniká virtuální procházka. Obraz může být libovolně doplněn textem či zvukem.

Virtuální procházka

Provázáním jednotlivých prohlídek je možné vytvořit skutečně interaktivní aplikaci. Návštěvník může dveřmi snadno procházet do vedlejších místností, po schodišti vyjít do patra či nakouknout do sklepení, projít si celé budovy se všemi zákoutími. Další možností je doplnit mapu s aktivními body a efektem otáčejícího se kompasu, který Vám ukazuje úhel záběru.

Forma virtuální prohlídky

 • UMÍSTNĚNÁ NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH – Jako součást Vaší stávající webové prezentace slouží jako podpora její atraktivity a lákadlo na nové zákazníky.
 • SAMOSTATNÁ PREZENTACE NA CD – Tato je vhodná pro hromadné prezentace (veletrhy, výstavy, recepce...). Slouží k projekci nebo zobrazení na monitoru.
 • VE FORMĚ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE – Slouží pro zpestření interiéru, firemních tiskovin či jako reklamní poutač do výlohy.

Přínos virtuální prohlídky

Přínos virtuálních prohlídek lze spatřit snad všude, kde dochází k interakci mezi klientem a zákazníkem.

Hlavní přínosy lze shrnout do několika bodů:

 • PŘIROZENÝ A DYNAMICKÝ ZPŮSOB PREZENTACE PROSTORU – ve srovnání s plitkou fotografií si zákazník udělá reálnější představu, jež v něm navozuje pocit, jakoby skutečně pobýval na daném prohlíženém místě
 • VYSOKÁ ATRAKTIVITA A ORIGINALITA – zajímavým přitažlivým způsobem Vás odliší od konkurence a přitáhne zájem zákazníka spolehlivěji než pročítání textů či prohlížení obrázků ...a vzbudit zájem, o to přeci jde především!
 • INTERAKTIVITA A INFORMAČNÍ BOHATOST – virtuální prohlídka obsáhne velký počet informací za krátký čas, sotva jí mohou konkurovat fotografie či texty, ba co víc – informace poskytuje zábavnou formou
 • KONKURENČNÍ VÝHODA – má přímou souvislost s vlastní atraktivitou, pročež láká více zákazníků, nežli nudné prezentace a nabídky konkurence
 • ÚSPORA PŘÍMÝCH NÁKLADŮ – šetří nejen čas, ale také náklady spojené s reálnou návštěvou, přičemž nabízí adekvátní náhradu

Komu jsou virtuální prohlídky určeny

Virtuální prohlídky mají jednu mimořádnou schopnost – lákají pozornost. Z toho důvodu jsou vítaným zpestřením každého oboru, který má co ukázat. Osvědčily se zejména v následujících sférách podnikání a propagace:

 • REALITNÍ KANCELÁŘE, STAVEBNÍ A DEVELOPERSKÉ SPOLEČNOSTI - Fotodokumentace může být často klamná. Stane se, že potencionálního kupce na první pohled neosloví, a přitom by realitou byl doslova nadšen. Není zbytečné nechat si utíkat nadějné obchody? Kvalitní virtuální prohlídka Vám přitom může přilákat mnohem více zájemců a navýšit váš zisk, vlastní reálností a důvěryhodností Vám pak ušetří čas investovaný do neúspěšných prohlídek, čímž výrazně poníží také Vaše náklady. Virtuální prohlídka zájemce přesvědčivě provede též dosud nerealizovanou stavbou, bytovými domy či referenčními stavbami, pročež by dříve často bylo nutné vážit cestu přes půl republiky.
 • FIRMY, OBCHODY, ŠKOLY A VEŘEJNÉ INSTITUCE - Umožní návštěvníkovi (zákazníkovi) seznámit se s Vašimi prostory atraktivní netradiční formou dříve, než podnikne reálnou návštěvu. Usnadníte jim tím orientaci, přiblížíte reálné očekávání a v případě e-shopů tak navíc posílíte vlastní důvěryhodnost důkazem o fyzické existenci vlastní kamenné prodejny.
 • HISTORICKÉ PAMÁTKY, KULTURNÍ STÁNKY, GALERIE A MUZEA - Virtuální prohlídka zde slouží jako učiněné lákadlo na návštěvníky. Snad nikde jinde nepocítí návštěvník tak silné nutkání vidět vše na vlastní oči, zvláště když odbourá i ty nejposlednější pochybnosti, zda mu zmíněný objekt za návštěvu skutečně stojí.
 • POŘADATELÉ SPOLEČENSKÝCH (KULTURNÍCH A SPORTOVNÍCH) AKCÍ - Vtáhnout návštěvníka do dění právě uplynulé akce, umožnit mu znovu nasát atmosféru – i takový cíl si může klást virtuální prohlídka. V porovnání s videozáznamem se jedná o datově mnohem méně náročnou prezentaci. Provede Vás areálem hudebního festivalu za doprovodu zvukových efektů jednotlivých žánrových scén, tratí automobilového závodu s kulisou řvoucích motorů, anebo Vás interaktivním panoramatickým záběrem z rockového koncertu, podbarveným autentickým křikem a zpěvem, vtáhne doprostřed davového šílenství.
 • KLUBY, DISKOTÉKY, BARY - Zaručený recept, jak vzbudit touhu u potencionálních návštěvníků, je právě virtuální prohlídka. Přesvědčí je, že právě Váš klub (bar, diskotéka) je tím pravým, kde to žije. Provede je atmosférou zdařilé párty, přiblíží jím atraktivní vybavení, harmonii barev, kouty i zákoutí, přivede je až k Vám.
 • REKREAČNÍ ZAŘÍZENÍ - HOTELY, PENZIONY, RESTAURACE, LÁZEŇSKÉ DOMY A CAMPY - Vizuální dojem je obvykle tím prvním, co hodnotíme, když zvažujeme, kde strávit dovolenou, kde spát, kde se stravovat, kde relaxovat... V případě ubytování si lze detailně prohlídnout nabízené pokoje a přímo pokračovat k rezervačnímu systému. Hotely a penziony přitom obvykle nabízejí nejenom prohlídku pokojů, ale také sportovních a kulturních center, relaxačních zařízení a prohlídku nejbližšího okolí s přehledem turisticky atraktivních míst.
 • MĚSTA, OBCE A KRAJE - Zde slouží virtuální prohlídky jednoznačně k propagaci a podpoře cestovního ruchu daných lokalit. Představují ucelenou nabídku všech místních atrakcí, virtuální prohlídku kulturních a historických památek, sportovišť, atraktivních rekreačních oblastí a center pro letní či zimní sporty, kulturně společenských prostor, kulturních stánků a místních monumentů.

Proč právě my?

 • Kvalitní fotomateriál pro kvalitní virtuální prohlídku pořizují výlučně fotografové s mnohaletou fotografickou praxí v oboru klasické i digitální fotografie.
 • Používáme špičkovou digitální techniku a nejrozšířenější technologii Flash, jež má podporu u 99,1% počítačů.
 • Naše virtuální prohlídky vynikají svou ostrostí, rozlišením a dynamickým rozsahem.
 • Můžeme si dovolit „fullscreen“ na celou obrazovku, jaký je vhodný jen pro virtuální prohlídky té nejvyšší kvality - takové zobrazení Vás doslova vtáhne na zobrazované místo.
 • Aby byla virtuální prohlídka plynule a rychle funkční i při pomalejším internetovém připojení, využíváme kvalitních optimalizací.
 • Vedle vysoké kvality a dostupné ceny se vyznačujeme též maximální rychlostí zpracování.

Výsledek?

Proč virtuální prohlídky
od nás?

 • Používáme špičkovou digitální techniku.
 • Pracujeme rychle a kvalitně.
 • Implementujeme Vám prohlídku do webové prezetance.
 • Máme rozumné ceny.

Tvorba webových stránek

 • Máte starý web?
 • Nenajde Vás vyhledávač?
 • Potřebujete změnu?
Kontaktní formulářPoložky označené ( ! ) jsou povinné.